Projemizin yaygınlaştırma konferansı 25 Kasım 2021 tarihinde Konya Dedeman Otelde gerçekleştirildi.

Faaliyete Konya’nın farklı ilçelerinden otizmli öğrencilerle çalışan özel eğitim öğretmenleri ve bu okullardan okul yöneticileri ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünden akademisyenler katıldı.

Faaliyetin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK proje kapsamında yurt dışında 4 farklı alanda gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerine katılan öğretmenlerin edindikleri tecrübeleri harmanlamaları sayesinde oluşturulan ve tüm ülke geneline uygulanabilecek Otizmli Bireylerin Eğitimde Konya Modeli’nin bu alanda büyük bir ihtiyacın giderilmesine katkı sunacağını ümit ettiğini belirtti.

Projenin koordinatörü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler Ekibinden Emrah KOÇAK yapmış olduğu sunumda projenin yazılma nedenlerini,  yabancı ülkelerle kıyaslandığında ülkemizdeki otizmli bireylerin eğitiminde ihtiyaç duyulan alanların neler olduğunu ve OTEKDU projesinin bu ihtiyacı nasıl karşılayacağı konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Faaliyet yurt dışında alınan eğitimlerin, bu eğitimlerde edinilen tecrübelerle oluşturulan yenilikçi yöntemlerin ve sınıflarda uygulanan örnek çalışmaların katılımcılara aktarılmasıyla devam etti.

Faaliyet tüm katılımcıların cevaplandırdığı online değerlendirme etkinliği ile sona erdi.